Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Čekijos ombudsmenu

Birželio 19 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė į Lietuvą atvykusį Čekijos Žmogaus teisių įgaliotinį Otakarą Motejlą. Baltijos šalyse viešintis ir su Lietuvos, Latvijos bei Estijos patirtimi susipažįstantis ombudsmenas 1998-2000 m. buvo Čekijos gynybos ministru, 1993-1998 m. ėjo Čekijos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas domėjosi Čekijos ombudsmeno nuomone apie Žmogaus teisių padėtį Lietuvoje, Čekijos patirtimi reglamentuojant žydų bendruomenės turto grąžinimo procesą.

A.Paulauskas pabrėžė, kad integruojantis į Europos Sąjungą visoms narystės siekiančioms šalims labai svarbu turėti vienodą supratimą apie moralines vertybes ir užtikrinti, kad žmogaus teisės būtų deramai apgintos. “Žmogaus teisių srityje Lietuvai reikia padaryti išties daug darbų, nes žmonės dar nepakankamai žino, kokias teises jie turi, kaip ir kur šias teises ginti”, sakė Seimo Pirmininkas.

P. Motejlas susilaikė nuo konkretesnių žmogaus teisių situacijos Lietuvoje vertinimų. “Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmogaus teisių institucijos išgyvena skirtingus lygius”, sakė Čekijos ombudsmenas, pabrėždamas, kad jo misija Baltijos valstybėse – perimti šių šalių patirtį ir pasinaudoti ja sugrįžus į Čekiją.

Čekijos ombudsmenas Seimo Pirmininką taip pat supažindino su pagrindiniais teisės aktais, reglamentuojančiais žydų bendruomenės turto grąžinimo klausimus ir pabrėžė, kad Čekijoje situacija iki šiol yra gana komplikuota.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 19.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas