Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Nyderlandų sosto įpėdiniu

Birželio 19 d. pranešimas VIR

 

 Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien Seime susitiko su Karališkąja Nyderlandų pora – Oranijos princu Willemu Alexanderiu ir jo žmona Maxima.

Aplinkos apsaugos problemomis aktyviai besidomintį Oranijos princą Seimo Pirmininkas ir susitikime dalyvavęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Alfonsas Macaitis supažindino su pagrindinėmis Lietuvos aplinkosaugos problemomis ir artimiausiais uždaviniais, integracijos į Europos Sąjungą eiga, Seimo darbo specifika.

Seimo Pirmininkas karališkąją porą taip pat supažindino ir su lietuviškos gamtos privalumais. “Sudėjus į krūvą visas aplinkosaugos problemas, galima susidaryti ir klaidingą įspūdį apie Lietuvos gamtą. Iš tikrųjų Lietuvoje yra labai daug švarių upių ir ežerų”, sakė A. Paulauskas.

Oranijos princas išreiškė susižavėjimą Lietuvos pažanga atkūrus nepriklausomybę, integracijos į ES sparta. “Vos 11 metų praėjo po tų kovų, o jūs jau uždarę 28 iš 31 derybinių skyrių. Aš matau didžiulius jūsų valstybės pasiekimus”, pabrėžė Willemas Alexanderis.

Princas taip pat domėjosi Lietuvos santykiais su Baltarusija ir kaimynine Kaliningrado sritimi, kaip pavyksta derinti aplinkos apsaugos iniciatyvas.

Susitikimo pabaigoje Seimo Pirmininkas Nyderlandų karališkajai porai parodė memorialu tapusias barikadų prie Seimo liekanas, supažindino su kovomis atkuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 06 19.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas