Lietuvos Respublikos Seimas

Pasitvirtino Seimo Pirmininko įtarimai dėl sprendimų įrengti Pilaitės golfo laukus neteisėtumo

Birželio 14 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas gavo Generalinės prokuratūros išvadas dėl sprendimų įrengti golfo laukus Vilniaus Pilaitės mikrorajone teisėtumo.

Gegužės 2 d. į Seimo Pirmininką kreipėsi daugiau nei 800 Pilaitės ir Karoliniškių mikrorajonų gyventojų, nesutikdami, kad šių rajonų prieigose esančioje 120 ha teritorijoje būtų įrengti golfo laukai, išnaikinant dalį ten esančio rekreacinio miško.

Atsižvelgdamas į tai, gegužės viduryje Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas ištirti sprendimų, susijusių su golfo laukų statyba, teisėtumą.

Generalinės prokuratūros išvadose teigiama, kad priimdama sprendimą įrengti golfo laukus Pilaitėje ir pasirašydama panaudos sutartį su šiuos laukus planuojančiu įrengti golfo klubu, Vilniaus miesto savivaldybė pažeidė Civilinį kodeksą, Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymą bei Viešųjų įstaigų įstatymą.

“Imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujantis sandoris yra niekinis ir negalioja”, rašoma generalinės prokuratūros išvadose. Generalinė prokuratūra informavo, kad remiantis surinktais duomenimis, ji ruoš medžiagą iškelti civilinę bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sudarytų sandorių.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 14.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas