Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas domėjosi įmonių bankroto ir restruktūrizavimo procedūrų taikymu

Birželio 3 d. praneđimas VIR

 

Įmonių bankroto ir restruktūrizavimo įstatymų įgyvendinimas, pagrindinės įgyvendinimo problemos buvo aptartos šiandien įvykusiame Seimo Pirmininko Artūro Paulausko pasitarime su Socialinės apsaugos ir darbo ministre, Garantinio fondo ir Bankroto administracijų asociacijos vadovais, šią sritį kuruojančiu Ūkio ministerijos atstovu.

Seimo Pirmininkas paprašė detalios informacijos apie naujųjų įmonių bankroto ir restruktūrizavimo įstatymų efektyvumą, domėjosi probleminių “Žalgirio”, “Kuro aparatūros”, “Skaiteks” įmonių bankroto eiga, administratorių veikla.

A.Paulauskas pasidžiaugė, kad nepasitvirtino nuogąstavimai, jog priėmus naują bankroto įstatymą, išaugs bedarbių skaičius, o naujoji bankrotų procedūrų tvarka padėjo pasiekti teigiamų rezultatų. “Tai, kad beveik 28 tūkstančių bankrutavusių įmonių darbuotojų reikalavimai buvo patenkinti, – geras bankrotus reglamentuojančių teisės aktų veikimo įrodymas”, sakė jis.

Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad kol kas nepakankama yra bankroto bylas nagrinėjančių teisėjų kvalifikacija, nepakankamai ryžtingai dirba ir viena iš pagrindinių įmonių kreditorių - mokesčių inspekcija. “Būtent mokesčių inspekcija ir SODRA yra atsakingos už prasiskolinančių įmonių savalaikį nustatymą, kol jų skolos neišauga iki milijoninių sumų”, pabrėžė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 03.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas