Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas reikalauja aiškumo sprendžiant ekologinės avarijos Šiauliuose padarinius

Gegužės 29 d. pranešimas VIR

 

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas paragino atsakingas institucijas greičiau likviduoti ekologinės avarijos Šiaulių Kairių sąvartyne padarinius, išaiškinti ir nubausti už tai atsakingus asmenis ar organizacijas. Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas išsakė šiandien susitikęs su Aplinkos ministru Arūnu Kundrotu, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Alfonsu Macaičiu, Šiaulių apskrities, Šiaulių miesto savivaldybės atstovais.

“Susidaro įspūdis, kad visuomenė yra mažai informuojama apie avarijos mastus, padarytą žalą, jos likvidavimo padarinius, kiek tai yra pavojinga sveikatai”, susitikime sakė Šiauliuose Seimo nariu išrinktas A. Paulauskas.

Kurioziniu atveju Seimo Pirmininkas įvardijo ir situaciją, kai sąvartyną iki šiol administruoja Šiaulių miesto savivaldybės UAB “Šiaulių pirtis”. “Kyla klausimas, ar pirties vadovai turi kompetencijos spręsti tokio ekologiškai pavojingo objekto administravimo klausimus”, stebėjosi Seimo Pirmininkas.

A.Paulausko nuomone, savivaldybė turi ne tik prašyti lėšų ekologinės avarijos likvidavimui, tačiau ir pati ieškoti būdų susidariusiai padėčiai išspręsti.

Seimo Pirmininkas taip pat domėjosi, kokių prevencinių priemonių Aplinkos apsaugos ministerija imasi siekiant užkirsti kelią panašiems atvejams ir kituose Lietuvos sąvartynuose.

A. Paulauskas kreipėsi į Aplinkos komiteto vadovą Alfonsą Macaitį, prašydamas apsvarstyti klausimą dėl laikinosios Seimo komisijos, kuri įvertintų bendrą sąvartynų situaciją Lietuvoje, sudarymo.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 29.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas