Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas priėmė Pasaulinės Esperantininkų Sąjungos vadovus

Gegužės 15 d. pranešimas VIR

 

Trečiadienį Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Pasaulinės esperantininkų sąjungos prezidentą Renato Corsetti ir viceprezidentą Lee Chong –Yeong. Susitikimo metu užsienio svečiai informavo Pirmininką apie planuojamą rengti 90-ąjį jubiliejinį pasaulinį esperantininkų kongresą Vilniuje 2005 metais.

R.Corsetti pažymėjo, kad Lietuva kaip valstybė, kurioje bus rengiamas jubiliejinis kongresas, buvo pasirinkta dėl kelių priežasčių. “Lietuvos geografinė padėtis – tiltas tarp Rytų ir Vakarų – yra patogi sukviesti tūkstančius esperantininkų iš viso pasaulio. Esperantininkams Lietuva yra svarbi ir tuo, kad čia yra gyvenęs esperanto kalbos pradininkas L.L. Zamenhofas. Tokiu būdu, visi esperantininkai yra šiek tiek lietuviai,” kalbėjo R.Corsetti.

Seimo Pirmininkas akcentavo, kad Kongreso rengimas yra svarbus įvykis ne tik Lietuvos esperantininkams, bet ir visai Lietuvai. ,,Vilnius sulauks svečių iš daugiau nei 70 pasaulio šalių. Tai bus puiki proga pristatyti ir supažindinti Kongreso dalyvius su Lietuvos kultūra, istorija, tradicijomis,” pažymėjo A.Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 15.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas