Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Italijos parlamentarams priminė neišspręstą Lietuvos ambasados pastato klausimą

Gegužės 15 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien susitiko su Italijos Atstovų rūmų Italijos-Baltijos šalių parlamentinės draugystės asociacijos pirmininko Riccardo Migliori vadovaujama delegacija.

Susitikime aptarti Seimo ir Italijos parlamento ryšiai, Lietuvos integracija į Europos Sąjungą ir NATO, dvišalis ekonominis bendradarbiavimas, primintas Lietuvai negrąžinto ambasados pastato Italijoje likimas.

Susitikime R. Migliori išreiškė paramą Lietuvos siekiams tapti NATO ir Europos Sąjungos nare. Italijos parlamentaras vylėsi, kad Lietuva šiemet įvyksiančiame NATO vadovų susitikime sulauks pakvietimo į šią organizaciją. Kalbėdamas apie narystę Europos Sąjungoje, R. Migliori pabrėžė, jog ypatingai svarbu išaiškinti visuomenei narystės Europos Sąjungos privalumus. “Europos Sąjunga negriauna tautinio identiteto, o yra pagrindas tolesniam identiteto stiprinimui”, sakė Italijos delegacijos vadovas.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas padėkojo R. Migliori už strateginių Lietuvos siekių rėmimą. “Lietuva labai tikisi palankaus sprendimo NATO viršūnių susitikime Prahoje”, pabrėžė A. Paulauskas. Kalbėdamas apie Lietuvos siekį tapti Europos Sąjungos nare, Seimo Pirmininkas išreiškė viltį, jog 2004 m. Lietuva kartu su Italija ir kitomis ES šalimis galės būti atsakinga už ES ateitį.

Seimo Pirmininkas taip pat akcentavo, jog yra būtina intensyviau plėtoti Lietuvos ir Italijos verslo ryšius, kurie yra dar pakankamai menki. A. Paulauskas pakvietė Italijos parlamentarus aktyviau paskatinti Italijos verslininkus aktyviau domėtis Lietuva, galimybės investuoti čia savo kapitalą.

R. Migliori pripažino, kad Italijos ir Lietuvos ekonominis bendradarbiavimas yra mažas, tačiau atkreipė dėmesį, kad Kaune investuojantis Italijos tekstilės koncernas "Marzotto" – geras pavyzdys būsimoms Italijos investicijoms.

Italijos - Baltijos šalių parlamentinės draugystės asociacijos vadovas pabrėžė, jog ypač reikėtų paskatinti atskirų Lietuvos ir Italijos regionų bendradarbiavimą.

Seimo Pirmininkas susitikime Italijos parlamentarams priminė ir iki šios neišspręstą Lietuvos ambasados pastato Romoje grąžinimo problemą. “Prancūzija analogišką problemą abejoms šalims priimtinu būdu jau išsprendė šį klausimą”, sakė

A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 15.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas