Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba, skirta Europos dienai paminėti

Gegužės 7 d. pranešimas VIR

 

Gerbiamieji Seimo nariai,

Nors dar liko dvi dienos iki tikrosios Europos dienos, kreipiuosi į jus, norėdamas atkreipti dėmesį į šią svarbią datą.

Ne vien todėl, kad šie metai mums yra didelių vilčių metai, vis labiau artėjant lemiamiems sprendimams dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje. Mums prieš akis dar liko labai daug darbų nors ir kiek derybinių skyrių mes šiandien būtume uždarę. Jų uždaryta išties nemažai, net 26 iš 31, o tai reiškia daugiau nei 80 procentų padaryto darbo.

Tačiau paskutiniai skyriai yra patys sunkiausi, pareikalausiantys visų Seime atstovaujamų politinių partijų susitelkimo ir bendro strateginių mūsų tikslų supratimo. Būtent likusiems penkiems skyriams reikės ypatingų pastangų, mūsų suvokimo ir pakilimo aukščiau vidaus skandalų eskalavimo, asmeninių sąskaitų suvedinėjimo ar pigaus populizmo.

Manau, kad debatai dėl Konstitucijos 47 ir 119 straipsnio keitimo, tarimasis dėl bendro visoms pusėms priimtino sprendimo – normali parlamentinio darbo praktika.

Tačiau nesinorėtų, kad tokie svarbūs integracijos eigai sprendimai kaip Konstitucijos keitimas būtų manipuliacijų objektas, o kartais net ultimatumas siauriems partiniams interesams pasiekti.

Mieli kolegos, Europos diena – tai pirmiausiai santarvės, susivienijimo ir bendrų vertybių ieškojimo diena, todėl šia proga vidaus nesutarimai, amžina pozicijos ir opozicijos kova turi būti pajungta bendram tikslui, o kylantys debatai turi atspindėti geresnio sprendimų turinio paieškas, o ne konceptualių integracijos pamatų ardymą.

Būtent taip mes įrodysime tvirtą savo pasiryžimą orientuoti savo šalies ateitį Europos demokratinių vertybių pagrindu.

Dvi likusios dienos iki tikrosios Europos dienos datos simboliškai byloja, jog mums dar daug reikia nuveikti, kad galėtume deramai švęsti šią dieną kartu su visa Europos Sąjunga.

Švęsti galėsime, kai padarysime visus numatytus darbus, o jų integracijos į ES srityje dar liko išties nemažai. Geografiškai visada būdami Europoje, mes turime atrasti Europą savyje, pasistengti pasivyti tą prarastą laiką, kuomet gegužės devintąją dar minėjome kitame kontekste.

Europos diena pamažu ateina į Lietuvą ir jeigu dar prieš pora metų ją žinojo tik nedaugelis, šiandien ši diena vis labiau asocijuojasi su Europa, jos propaguojamomis vertybėmis, o žmonės gauna vis daugiau informacijos apie narystę Europos Sąjungoje.

Šiandien mes patys sprendžiame, kokias datas minėti, o kurių ne, mes savarankiškai priimame sprendimus dėl mūsų šalies ateities, kuriame ją, vykdydami savo rinkėjų valią. Mes tai darome patys, o ne kieno nors kito valia.

Tikiuosi, kad mūsų valia pasirodys pakankamai stipri, priimant svarbius integracinius įstatymus, Konstitucijos pataisas ir jas lydinčius teisės aktus, o ten, kur mes iš tiesų negalime delsti, veiksime greitai, apgalvotai ir konstruktyviai

Mieli kolegos, linkiu jums ryžto ir supratimo įgyvendinant mūsų bendrus siekius, skatinat mūsų šalies ūkio pažangą ir modernizaciją, priimant svarbius mūsų žmonėms sprendimus.

Su artėjančia Europos diena.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 07.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas