Lietuvos Respublikos Seimas

Europos Parlamento pirmininko prioritetas – ES plėtros užbaigimas

Gegužės 2 d. pranešimas VIR

 

Būsimųjų ES narių atstovavimas Europos Parlamente, darbas Konvente dėl Europos ateities, pagrindiniai Lietuvos derybų dėl narystės Europos Sąjungoje aspektai šiandien buvo aptarti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko ir Europos Parlamento Pirmininko Patricko Coxo susitikime.

A. Paulausko kvietimu Lietuvoje viešintis P. Coxas pabrėžė, kad pagrindinis jo pirmininkavimo Europos Parlamente prioritetas - sėkmingas Europos Sąjungos plėtros užbaigimas. “Dirbkime kartu, siekdami, kad šie metai taptų ambicingiausiais Europos Sąjungos plėtros metais”, susitikime sakė Europos Parlamento Pirmininkas.

Pasak P. Coxo, valstybei kandidatei pasirašius stojimo į ES sutartį, nacionalinis parlamentas galėtų deleguoti stebėtojus į Europos Parlamentą, galinčius dalyvauti parlamento darbe. “Vienintelis skirtumas - šie atstovai neturėtų balso teisės, kol stojimo į ES sutartį ratifikuotų visos ES priklausančios valstybės”, pabrėžė EP Pirmininkas, tokį modelį pasiūlęs Europos Parlamentui.

Susitikime taip pat aptarti ir visuomenės informavimo apie narystę Europos Sąjungoje klausimai. Ilgą laiką žurnalistu dirbęs P. Coxas pabrėžė, kad labai svarbu, jog žmonės gautų aiškiai ir suprantamai formuluojamą informaciją. “Aiškinant apie narystę ES, reikėtų ypač vengti Europos žargono vartojimo”, pabrėžė EP Pirmininkas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 02.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas