Lietuvos Respublikos Seimas

Liuksemburgas domisi Lietuvos pirmininkavimo patirtimi Europos Taryboje

Gegužės 2 d. pranešimas VIR

 

Perimant iš Lietuvos pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų komitetui (ET MK), Liuksemburgui būtų labai naudinga susipažinti su Lietuvos patirtimi. Tokią nuomonę susitikime su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku išsakė Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės vicepremjerė, Užsienio reikalų ir užsienio prekybos ministrė Lydie Polfer.

,,Lietuva baigia 6 mėnesių pirmininkavimą ET MK ir garbingai jį perduoda Liuksemburgui.”, sakė Seimo Pirmininkas.

L.Polfer pabrėžė, kad be naujų pirmininkavimo prioritetų, Liuksemburgas tęs ir Lietuvos nubrėžtas kryptis. ,,Svarbiausias Liuksemburgo pirmininkavimo ET MK prioritetas – gero valdymo tema, su kuria tiesiogiai siejasi parlamentinė demokratija, įstatymų viršenybė, skaidrumas, žmogaus teisės. Toliau tęsime ir Lietuvos pabrėžtą regioninį bendradarbiavimą”, teigė Liuksemburgo vicepremjerė.

Seimo Pirmininkas taip pat pristatė Lietuvos pasirengimą integracijai į Europos Sąjungai ir NATO. ,,Lietuva šiais metais – ant didelių sprendimų slenksčio. Tikimės, kad sprendimai tiek dėl Lietuvos priėmimo į ES, tiek dėl NATO bus teigiami”, sakė A.Paulauskas.

Kalbėdama apie Lietuvos integraciją į NATO, L.Polfer pareiškė, jog Prahoje Lietuva turėtų būti pakviesta tapti NATO nare. Ji taip pat teigiamai įvertino Lietuvos pasirengimą narystei Europos Sąjungoje.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 05 02.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas