Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas domėjosi Vilniaus rajono problemomis

Balandžio 26 d. pranešimas VIR

 

Savivaldybių biudžeto formavimo, Vilniaus rajono plėtros ir finansavimo, sveikatos, pensijų, švietimo reformos, tautinių mažumų švietimo klausimai, socialinė ir ekonominė regiono padėtis šiandien buvo aptarti Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vizito Vilniaus rajone metu.

Vizitą Seimo Pirmininkas pradėjo apsilankymu Riešės vidurinėje mokykloje, kur dalyvavo Vilniaus rajono moksleivių meno ir muzikos šventės atidaryme. A.Paulauskas šiandien taip pat apsilankė Vilniaus rajono savivaldybėje, kur susitiko su Vilniaus rajono mere Leokadija Janušauskiene, savivaldybės tarybos nariais bei administracija, tautinių mažumų švietimu besirūpinančių organizacijų atstovais. Seimo Pirmininkas taip pat lankėsi Vilniaus rajono poliklinikoje Pašilaičiuose, kur susitiko ir sveikatos reformos eigą aptarė su rajono medikais.

Seimo Pirmininkas akcentavo, kad Valstybės biudžeto surinkimas yra tiesioginis papildomo įstaigų ir projektų finansavimo šaltinis. “Suprantu, kad lėšų trūksta daugeliui svarbių sričių – ar tai būtų vadovėlių leidyba, ar sveikatos reforma, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip surenkamas valstybės biudžetas”. A. Paulauskas pabrėžė, kad valstybės biudžeto surinkimas pirmaisiais šių metų mėnesiais leidžia tikėtis, jog kai kurioms sritims pavyks padidinti finansavimą dar šių metų viduryje.

Susitikimuose Seimo Pirmininkas akcentavo būtinybę peržiūrėti bedarbio pašalpų skyrimo tvarką, kuri neskatina žmones dirbti, o tik skatina būti valstybės išlaikytiniais. “Pašalpos neturėtų būti mokamos už ačiū, nes kiekvieną pašalpą uždirba kiti mokesčių mokėtojai”, sakė A. Paulauskas. Seimo Pirmininkas kaip vieną iš galimybių įvardijo viešuosius darbus, “Viešieji darbai parodytų, kuriems bedarbiams pašalpos yra pragyvenimo šaltinis, o kuriems – priedas prie pajamų iš nelegalaus darbo”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

A. Paulauskas šiandien taip pat lankysis Rudaminos paukštyne, susitiks su Rudaminos ir Nemenčinės gyventojais.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 26.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas