Lietuvos Respublikos Seimas

2002 m. balandžio 24 d. posėdis

2002 m. balandžio 24 d. įvyko Komiteto posėdis, kuriame dalyvavo Komiteto nariai Kęstutis Kuzmickas, Audrius Klišonis, Juozas Matulevičius ir Visvaldas Nekrašas. Posėdyje taip pat dalyvavo sveikatos apsaugos viceministras Vidmantas Žilinskas, Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės skyriaus vedėja Ramunė Navickienė, Valstybinės ligonių kasos direktorius Saulius Julius Janonis ir jo pavaduotojas Haroldas Baubinas, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Vytautas Budnikas, Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos vyriausiasis specialistas Tomas Talutis, Farmacijos departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas Nerimantas Steikūnas, Etinių farmacijos kompanijų asociacijos direktorius Gintautas Barcys, Vaistų didmeninės prekybos įmonių asociacijos valdybos pirmininkas Remigijus Mielinis, Lietuvos draudikų asociacijos prezidentas Laurynas Mindaugas Stankevičius ir Gediminas Rimdeika – Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos tarybos narys.

Komitetas apsvarstė Sveikatos sistemos įstatymo 22 straipsnio pakeitimo ir įstatymo VI dalies pripažinimo netekusia galios įstatymo projektą Nr.IXP-794(2), Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą Nr.IXP-795(2) ir Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo projektą Nr.IXP-796(2) ir nutarė daryti svarstyme pertrauką, aptarti su Žmogaus teisių komitetu bendro posėdžio galimybę ir bendros darbo grupės sudarymo galimybę dėl privalomojo sveikatos priežiūros įstaigų ir gydytojų civilinės atsakomybės draudimo reglamentavimo.

Posėdyje buvo apsvarstytas konferencijos "Pacientų teisės šiandieninėje sveikatos priežiūroje” rezoliucijos projektas. Komitetas iš esmės pritarė projektui su pataisymais, atsižvelgiant į konferencijos metu pateiktus pasiūlymus.

Komitetas išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją apie vaistų antkainių bei vaistų registravimo mokesčių pasikeitimus ir Valstybinės ligonių kasos informaciją apie limitus kompensuojamų vaistų išrašymui ir pateikė pasiūlymus.

 

 

 

Komiteto padėjėja Inesa Zabulioniene
Naujausi pakeitimai - 2002 04 25.
Virginija Šukaitienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Sveikatos reikalų komitetas  >   Apie posėdžius  >   2002 metai

LR Seimas