Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos kariai – šaunūs vyrai, mano NATO generolas

Balandžio 24 d. pranešimas VIR

 

 

Trečiadienį Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Vyriausiuoju NATO pajėgų Europoje vadu generolu Džosefu Ralstonu ir aptarė Lietuvos perspektyvas tapti NATO nare.

A.Paulauskas pažymėjo, kad pagrindinės Lietuvos politinės partijos yra pasirašiusios Gynybos susitarimą, kuriame numatyta skirti krašto apsaugai 2 proc. bendrojo vidaus produkto. ,,Tikimės, kad Lietuva jau šiais metais bus pakviesta tapti pilnateise NATO nare, ir esame tam pasiruošę,” sakė Seimo Pirmininkas.

Jis taip pat pabrėžė, kad visuomenės parama narystei NATO nekinta. Pagal paskutines sociologines apklausas, narystę NATO palaiko apie 60 proc. apklaustųjų.

Generolas Dž.Ralstonas pasidžiaugė Lietuvos indėliu dalyvaujant NATO taikos palaikymo misijose. ,,Jau dabar NATO ima pasitikėti Lietuva. Lietuviai kariai – šaunūs vyrai”, pabrėžė NATO pareigūnas.

Susipažinęs su Lietuvos karių gyvenimo ir tarnybos sąlygomis, NATO pajėgų Europoje vadas pasidžiaugė, kad Lietuvoje tam skiriama daug dėmesio ir resursų. ,,Galima skirti nemažai lėšų profesionalios ginkluotės įsigijimui, tačiau nebus didelių rezultatų jeigu bus pamiršta, kad viskas prasideda ir priklauso nuo žmonių – eilinių karių. Jūs einate teisingu keliu rūpindamiesi kariuomenės ateitimi,” kalbėjo generolas Dž.Ralstonas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 24.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas