Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba VIII Baltijos šalių informatikos olimpiados atidaryme 2002 04 24

Balandžio 24 d. pranešimas VIR

 

Mieli moksleivių informatikos Olimpiados dalyviai ir rengėjai,

Visi, neabejingi informatikai ir informacinių technologijų plėtrai,

Yra sakoma, kad tas, kas valdo informaciją, valdo pasaulį. Tai, kad šiandien čia matau tiek jaunų žmonių, pasiruošusių įrodyti savo pasirengimą gyventi informacijos amžiuje, nuteikia optimistiškai ir leidžia tikėtis, kad pasaulio valdymas atsidurs patikimose rankose.

Šiandien galime drąsiai teigti, jog informacinės technologijos bus XXI amžiaus varomoji jėga, jau dabar įnešanti esminius pokyčius į mūsų gyvenimą. Informacinių technologijų dėka mažėja atstumai ir tai, kas dar netolimoje praeityje atrodė fantastika, šiandien yra normali žmonių bendravimo praktika, o informacijos perdavimas šiuolaikinių informacinių technologijų dėka įgavo pačių pažangiausių formų.

Praėjęs dešimtmetis parodė, kokiu pagreičiu vystosi informacinės technologijos, iškeldamos naujus uždavinius ir informatikos mokslui. Manau, kad man nebus daug oponuojančių, kad informatika viena sparčiausiai į priekį žengiančių mokslo sričių. Bet kuriai valstybei atsilikimas informacinių technologijų srityje globalių permainų pasaulyje metu reikštų izoliuotos stebėtojos vietą. Valstybė be naujo mąstymo būdo, žiniomis pagrįstos ekonomikos, kompetencijos informacinių technologijų srityje netaps konkurencinga pasaulio šalių tarpe.

Informacinė visuomenė ir žinių ekonomika yra būtinos sąlygos šaliai, siekiančiai pažangos ir turinčios rimtų ketinimų kuo greičiau tapti euroatlantinių struktūrų nare. Tai, kad čia susirinko ir esamų, ir būsimų Europos Sąjungos šalių atstovai, manau leis palyginti jūsų žinias, pasirengimą tapti pilnaverčiais informacinės visuomenės piliečiais.

Linkiu jums pačių geriausių rezultatų, pademonstruoti visą savo išmintį ir erudiciją. Tikiu, kad nugalės stipriausieji, o pralaimėjusių nebus, nes kiekviena olimpiada – tai ne tik pergalės siekimas, bet ir puiki galimybė pabendrauti, susipažinti atrasti naujų žmonių, praplėsti savo akiratį.

Sėkmės jums, o tai reiškia Europos ateičiai!

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 24.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas