Lietuvos Respublikos Seimas

Austrijos Prezidentas išreiškė pagarbą Lietuvos pažangai siekiant narystės Europos Sąjungoje

Balandžio 23 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien Seime susitiko su Austrijos Prezidentu Tomu Klestiliu (Thomas Klestil). Austrijos Prezidentas pasveikino Lietuvą uždarius dar du derybinius skyrius ir pabrėžė, kad Lietuvos nuveikti darbai integracijos į ES srityje kelia pagarbą. “Jūs pradėjote derybas vėliau, o dabar kartu su Slovėnija esate pirmose gretose”, sakė T. Klestilis.

Seimo Pirmininko ir Austrijos Prezidento susitikime aptarti dvišalis parlamentinis bendradarbiavimas, ekonominiai ryšiai, Austrijos investicijų pritraukimo į Lietuvą galimybės. T. Klestilis pabrėžė, kad Austrijos parama narystės Europos Sąjungoje siekiams didėja. Pasak T. Klestilio, integracijos į ES srityje Austrija nori būti ne tik artimiausių kaimynių – Slovėnijos, Slovakijos ir Vengrijos, bet ir Baltijos valstybių advokatė.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas išreiškė viltį, kad Lietuva ir Austrija galėtų aktyviau bendradarbiauti Konvente dėl Europos Sąjungos ateities, skatinant dvišalius verslo ryšius, plėtojant turizmo sektorių.

A. Paulauskas Austrijos Prezidentą supažindino su Seimo darbais integracijos į ES srityje, domėjosi Austrijos pozicija dėl Čekijos Temelino atominės elektrinės, esančios pasienyje su Austrija, ateities. Pasak Austrijos Prezidento, Temelino elektrinės klausimas turi būti sprendžiamas dvišaliu pagrindu, jis negali būti siejamas su Čekijos stojimu į Europos Sąjungą.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 23.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas