Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos ir Turkijos ekonominis bendradarbiavimas nepakankamas, mano Turkijos Prezidentas

Balandžio 18 d. pranešimas VIR

Ketvirtadienį Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Turkijos Prezidentu Ahmetu Necdetu Sezeru. Susitikimo metu buvo aptartas politinis, parlamentinis ir ekonominis bendradarbiavimas.

Pasidžiaugęs geru politiniu bendradarbiavimu, Seimo Pirmininkas A.Paulauskas pabrėžė, kad būtina stiprinti ekonominius ir prekybinius ryšius tarp Lietuvos ir Turkijos. ,, Prieš keletą metų didžiuosiuose Turkijos miestuose lankėsi Lietuvos verslininkų delegacija, šiomis dienomis į Lietuvą, kartu su Prezidentu atvyko Turkijos verslininkai. Tikiuosi, kad užmegzti ekonominiai ir prekybiniai ryšiai bus intensyvinami”, sakė A.Paulauskas.

A.N.Sezeras pažymėjo, kad Turkija yra suinteresuota plėsti ir skatinti ekonominius santykius. ,,Aš matau tiesioginį ryšį tarp gero politinio ir ekonominio bendradarbiavimo. Deja, prekybiniai ryšiai tarp Turkijos ir Lietuvos galėtų būti efektyvesni”, apgailestavo Turkijos Prezidentas.

A.N.Sezeras pastebėjo, kad pusė importuojamų prekių į Lietuvą iš Turkijos įvežama per trečiąsias šalis. Pasak Turkijos Prezidento, reikia skatinti ir sudaryti sąlygas tiesioginiam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Turkijos verslininkų.

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas Turkijos prezidentą taip pat supažindino su Lietuvos pasiruošimu narystei ES ir Konstitucijos 47 straipsnio pataisomis. “Baiminamasi, kad leidus išpirkti žemę užsieniečiams, jie pasinaudos šia teise ir supirks žemės ūkio paskirties sklypus brangiau, nei tai bus pajėgūs padaryti mūsų ūkininkai” , aiškino žmonių nuotaikas Seimo Pirmininkas.

Turkijos Prezidentui buvo keista, kad lietuviai susiduria su problemomis pakeičiant vieną Konstitucijos straipsnį. ,,Siekdama atitikti ES reikalavimus, Turkija pakeitė 35 Konstitucijos straipsnius”. A.N. Naseras pastebėjo, kad Turkijai taip pat reiks spręsti problemas dėl žemės pardavimo užsieniečiams leidimo, ir tai nebus lengva.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 18.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas