Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas padėkojo Danijai už paramą Lietuvos narystei ES ir NATO

Balandžio 8 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien Danijos Folketingo Pirmininko Ivaro Hanseno vadovaujamai delegacijai padėkojo už aktyvią paramą Lietuvai siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO.

“Esame dėkingi Danijos premjerui, pokalbyje su JAV prezidentu Bušu pareiškusiam visapusišką paramą Lietuvos euroatlantinei integracijai”, sakė A. Paulauskas.

Susitikime Danijos ir Lietuvos parlamentų vadovai aptarė dvišalius Lietuvos ir Danijos santykius, Lietuvos derybas dėl narystės Europos Sąjungoje ir pasirengimą tapti NATO nare, Lietuvos-Danijos bendradarbiavimą bendrose Baltijos ir Skandinavijos šalių institucijose.

Danijos parlamento vadovas domėjosi Seimo darbu derinant Lietuvos ir Europos Sąjungos teisinę bazę, pagrindinėmis integracijos į ES problemomis, visuomenės parama euroatlantiniams siekiams.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiuo metu aktualiausiomis problemomis integruojantis į ES įvardino derybas dėl energetikos ir žemės ūkio derybinių sektorių.

Pasak Seimo Pirmininko, Ignalinos atominės elektrinės uždarymui reikalingų lėšų skyrimas ES biudžete turi būti išlaikytas ir po 2006 metų. Iki 2006 m. ES kasmet numato skirti 70 mln. eurų IAE uždarymui.

Kalbėdamas apie žemės ūkio derybinį skyrių, A. Paulauskas pabrėžė, kad Lietuvos žemdirbiams kyla daug neaiškumų, ypač dabar, svarstant paramos būsimoms ES narėms dydį. Seimo Pirmininkas akcentavo, kad Lietuva sieks išsiderėti didesnes pieno, linų ir cukraus kvotas. “Čia tikimės ir Danijos paramos”, sakė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 08.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas