Lietuvos Respublikos Seimas

Bundestago viceprezidentė siūlo Lietuvos žemdirbiams orientuotis į ekologinę žemdirbystę

Kovo 25 d. pranešimas VIR

 

Pirmadienį Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Vokietijos Federacinės Respublikos Bundestago viceprezidente Dr. Antje Vollmer. Susitikimo metu buvo aptartas politinis, ekonominis, mokslinis ir kultūrinis bendradarbiavimas.

Bundestago viceprezidentė pabrėžė, kad vis daugiau vokiečių atkreipia dėmesį į Lietuvą kaip šalį, turinčią gilias tradicijas ir turtingą istoriją. “Po teroristinių rugsėjo 11 d. įvykių pastebimas turistų persiorientavimas ir naujų šalių ,,atradimas”, sakė A. Vollmer.

Gera galimybė supažindinti pasaulį su Lietuvos menu, kultūra ir istorija yra artėjanti Frankfurto knygų mugė. “Atkūrus nepriklausomybę, ši mugė yra vienas svarbiausių kultūrinių projektų, kurio metu Lietuva turės galimybę pristatyti ne tik pažangiausius rašytojus ir knygas, bet pateikti platesnį Lietuvos kultūrinį, muzikinį bei istorinį aspektą”, sakė Seimo Pirmininkas.

Lietuvoje netylant diskusijoms dėl švietimo reformos eigos, A. Paulauskas pasiteiravo apie mokyklų sistemą Vokietijoje. Antje Vollmer informavo, kad jos šalyje mokyklos yra profiliuojamos atsižvelgiant į vaikų gabumus. Vokietijoje taip pat siekiama skatinti platesnį privačių mokyklų tinklą.

Kalbėdamas apie Lietuvos integraciją į Europos Sąjungą, Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad šiuo metu Lietuvoje viena aktualiausių temų - žemės pardavimas užsieniečiams ir subsidijos būsimųjų ES narių žemės ūkiams.

Bundestago viceprezidentė Lietuvos žemdirbiams patarė orientuotis į ekologiškų produktų gamybą, kadangi naujai į ES įstojusiai šaliai bus sunku konkuruoti su masine produkcija. “Šiuo metu ES ypač akcentuojama ekologiška produktų kokybė, nes vartotojai pasidarė labai kritiški ir reiklūs”, pabrėžė A. Vollmer.

Atsisveikindama Dr.Antje Vollmer akcentavo, kad susidarė gerą įspūdį apie Lietuvą, o apie čia gyvenančius žmones mananti, kad jie yra energingi ir optimistai, nors jai buvo pasakyta, kad dauguma lietuvių – melancholikai..

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 03 25.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas