Lietuvos Respublikos Seimas

Japonija remia Lietuvos siekį tapti ES ir NATO nare

Kovo 22 d. pranešimas VIR

Penktadienį Seimo Pirmininkas susitiko su naujuoju Japonijos laikinuoju reikalų patikėtiniu Eizo Kaneyasu. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos ir Japonijos kultūrinio, akademinio ir ekonominio bendradarbiavimo sritys.

E.Kaneyasu informavo, kad balandžio mėnesį į Lietuvą atvyksta Japonijos verslininkų grupė, kurie dalyvaus seminare, pristatančiame Japonijos verslo aplinką, strategiją ir sąlygas. Tikimasi, kad šis renginys paskatins Lietuvos ir Japonijos verslo santykių suaktyvėjimą.

Seimo Pirmininkui pasiteiravus, koks Japonijos požiūris į naujos demokratijos valstybes Europoje, E.Kaneyasu atsakė, kad pirmiausiai siekiama išsiaiškinti kokius strateginius tikslus nusibrėžia šalis ir kaip bandoma juos įgyvendinti. Tokiu būdu, Japonija sveikina ir remia Lietuvos apsisprendimą siekti narystės ES ir NATO, nes tai sustiprina pasitikėjimą valstybe ekonominiu, investiciniu ir saugumo atžvilgiu.

E.Kaneyasu pabrėžė, kad siekiant skatinti abipusius santykius, svarbu sudaryti sąlygas jauniems japonams apsilankyti Lietuvoje, o lietuviams nuvykti į Japoniją. ,,Galbūt jauni japonai, apsilankę Lietuvoje ir ateityje tapę politikais, skatins bendradarbiavimą su Lietuva", sakė laikinasis patikėtinis.

Susitikimo pabaigoje Seimo Pirmininkas pasidžiaugė, kad atėjus pavasariui turėtų pražysti japoniškos vyšnaitės, pasodintos japonų diplomato Sugiharos garbei prie Neries kranto. “Tikiuosi, kad žydintys medeliai primins lietuviams ir japonams apie abiejų šalių draugiškus santykius”, pabrėžė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 03 22.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas