Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Lenkijos vidaus reikalų ministru

Kovo 15 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien susitiko su Lenkijos vidaus reikalų ministru Krzystofu Janiku. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis.

Parlamento vadovas ir Lenkijos vidaus reikalų ministras aptarė lenkiškų ir lietuviškų asmenvardžių rašymo klausimus, artimiausius veiksmus įgyvendinant Lietuvos ir Lenkijos susitarimus. Sutartį dėl asmenvardžių rašymo Lietuvos ir Lenkijos atstovai ketina pasirašyti kovo 28 dieną, o sutarties vykdymo tvarka bus nustatyta iki 2002 m. pabaigos.

Susitikimo metu aptartas abiejų šalių bendradarbiavimas siekiant narystės Europos Sąjungoje, Lenkijos parama Lietuvos narystės NATO siekiui.

A.Paulauskas priminė Lenkijos vidaus reikalų ministrui abejų šalių planus bendrai organizuoti Lietuvos ir Lenkijos muitinių darbą. “Lenkija galėtų greičiau ratifikuoti muitinių darbą reguliuojančią sutartį”, - sakė A.Paulauskas. Jis taip pat atkreipė dėmesį į sunkiai sprendžiamą Vilniaus – Varšuvos kelio modernizavimo problemą. “Šiame kelyje užregistruojama labai daug autoįvykių su labai sunkiomis pasekmėmis”,- sakė parlamento vadovas. Jo nuomone, šios įsisenėjusios problemos sprendimą reikėtų žiūrėti ir Lietuvos bei Lenkijos integracijos į ES kontekste.

Lenkijos vidaus reikalų ministras pabrėžė, kad sutartį dėl muitinių darbo Lenkija ketina ratifikuoti iki šių metų balandžio mėnesio, tačiau kelio Vilnius – Varšuva klausimas “yra sudėtingesnis ir laiko, ir lėšų atžvilgiu”, be to, kelio tiesimui prieštarauja Lenkijos ekologai, žaliųjų judėjimas.

Susitikime Seimo Pirmininkas domėjosi Lenkijos patirtimi vykdant valstybės tarnybos reformą, Lietuvos ir Lenkijos teisėsaugos institucijų bendradarbiavimu.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 03 15.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas