Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru

Kovo7d. pranešimas VIR

 

Kaliningrado srities ateities klausimai, susiję su Lietuvos integracija į Europos Sąjunga, parlamentinis Lietuvos Seimo ir Rusijos Dūmos narių bendradarbiavimas, dvišaliai ekonominiai ir politiniai santykiai, investicijų skatinimo klausimai buvo aptarti šiandien įvykusiame Seimo Pirmininko Artūro Paulausko ir Rusijos užsienio reikalų ministro Igorio Ivanovo susitikime.

Rusijos užsienio reikalų ministras gerai įvertino Lietuvos ir Rusijos dvišalį bendradarbiavimą, tačiau pabrėžė, kad Lietuvos ir Rusijos parlamentai turi aktyviau ir glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant abejoms šalims jautrius klausimus. “Reikia keisti Rusijos Dūmoje susidariusius stereotipus”, pabrėžė I. Ivanovas.

Rusijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Rusijai ypatingai aktualus vizų Kaliningrado piliečiams įvedimo klausimas. Rusijos užsienio reikalų ministras akcentavo, kad Lietuva ir Lenkija turėtų dalyvauti Rusijos-Europos Sąjungos derybose, kokia bus Kaliningrado srities ateitis, Lietuvai ir Lenkijai tapus ES narėmis.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė, kad Rusijos užsienio reikalų ministro apsilankymas yra labai svarbus Lietuvos strateginių užsienio politikos siekių kontekste. “Lietuva stengiasi, kad Europos Sąjungos kontekste sprendžiant Kaliningrado ateities klausimus būtų kiek galima mažiau įtampos”, pabrėžė A. Paulauskas.

Susitikime taip pat aptartos galimos glaudesnės Kaliningrado ir Klaipėdos uostų bendradarbiavimo galimybės, investicijų skatinimo klausimai. Pasak Seimo Pirmininko, Lietuva ir Rusija galėtų aktyviau bendradarbiauti plėtojant Kaliningrado ir Klaipėdos uostų veiklą. “Kopenhagos-Malmės uostų sujungimas yra geras tokios sąveikos pavyzdys”, pabrėžė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 03 07.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas