Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Danijos Premjeru

Vasario 27 d. pranešimas VIR

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien Seime susitiko su Danijos Ministru Pirmininku Foghu Rasmussenu. Susitikime aptarti Lietuvos integracijos į Europos Sąjungą klausimai, dvišaliai Lietuvos ir Danijos ryšiai.

Danijos premjeras pabrėžė, kad jo vizitas Lietuvoje ir kitose narystės ES siekiančiose valstybėse yra pasirengimas perimti pirmininkavimą Europos Sąjungoje antrajame šių metų pusmetyje.

Vertindamas Lietuvos pažangą siekiant narystės euroatlantinėse organizacijose, Danijos Premjeras pabrėžė, jog Lietuvos pasiekti rezultatai siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO yra “įspūdingi”, tačiau teigė, kad “vis dar yra tam tikrų barjerų”, kuriuos Lietuva turės įveikti.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas padėkojo už aktyvią Danijos paramą Lietuvai rengiantis narystei NATO ir išreiškė viltį, kad Danijos parama ateityje tik stiprės.

F. Rasmussenas susitikime taip pat domėjosi Danijos kompanijos “Danisco Sugar” reikalais ir išreiškė viltį, kad Seimas nepriims sprendimų, galinčių apsunkinti šių Danijos investuotojų veiklą Lietuvoje. “Danija yra vienas didžiausių užsienio investuotojų Lietuvoje, todėl tai, kokios sąlygos suteikiamos čia veikiančioms Danijos įmonėms, būtų rimtas signalas ir kitiems mūsų investuotojams”, pabrėžė F. Rasmussenas.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad cukraus rinkos klausimai artimiausioje ateityje turėtų būti sureguliuoti, suradus palankų sprendimą visiems cukraus rinkos dalyviams. Savo ruožtu Seimo Pirmininkas pasidomėjo, ar Danija, kurios investuotojai aktyviai plėtoja veiklą Lietuvoje, negalėtų prisidėti remiant Lietuvos poziciją derybose su ES derantis dėl cukraus kvotų. “Dabartinė ES siūloma cukraus kvota yra per maža ir Lietuvos poreikių aiškiai netenkina”, sakė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 02 27.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas