Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas priėmė Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos delegacijos Europos Sąjungai vicepirmininką

Vasario 13 d. pranešimas VIR

 

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien Seime priėmė Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos nario, Nacionalinės asamblėjos delegacijos Europos Sąjungai vicepirmininko Maurice Ligot vadovaujamą delegaciją.

Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Lietuvos pasirengimui tapti Europos Sąjungos nare, aptartos Lietuvos žemės ūkio ir energetikos sektorių aktualijos.

Nacionalinės asamblėjos delegacijos ES vicepirmininkas pabrėžė, kad pagrindinis jo vizito tikslas – sutvirtinti Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos ir Lietuvos Seimo ryšius, detaliau susipažinti su Lietuvos pažanga rengiantis narystei ES.

Seimo Pirmininkas supažindino Prancūzijos atstovą su Lietuvos parlamento darbu derybose dėl narystės Europos Sąjunga, atkreipė dėmesį į didelį Seime priimamų teisės aktų, susijusių su naryste ES, skaičių. “Norėtųsi, kad šiuos įstatymus priimtumėme laiku ir šiemet užbaigtume derybas dėl narystės Europos Sąjungoje”, pabrėžė A. Paulauskas.

M. Ligot domėjosi, kaip Lietuvai sekasi spręsti problemas žemės ūkio sektoriuje, Ignalinos atominės elektrinės uždarymo perspektyvomis.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad Seime jau formuojasi bendras politinių partijų sutarimas dėl žemės paskirties žemės pardavimo užsieniečiams. “Atsižvelgiant į žemdirbių poziciją, parengtas įstatymo projektas, numatantis saugiklius, kurie užkirstų kelius galimiems piktnaudžiavimams”, pabrėžė A. Paulauskas.

Kalbėdamas apie Ignalinos atominės elektrinės ateitį, Seimo Pirmininkas pabrėžė, pabrėžė ilgalaikio jėgainės uždarymo finansavimo svarbą. “Mes turime būti tikri, kad uždarant jėgainę, Lietuva turės ilgalaikį finansavimą”, akcentavo Seimo Pirmininkas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 02 13.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas