Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Estijos Prezidentu

Sausio 17 d. pranešimas VIR

 

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien Seime susitiko su Estijos Prezidentu Arnoldu Ruuteliu.

Susitikime aptarta derybų dėl narystės Europos Sąjungoje eiga, atominės energetikos aktualijos, bendros Baltijos šalių energetikos rinkos kūrimo perspektyvos, Lietuvos ir Estijos patirtis sprendžiant žemės paskirties žemės pardavimo klausimus.

Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad Lietuvos ir Estijos konsultacijos siekiant bendrų tikslų Europos Sąjungoje ir NATO tampa vis platesnės. “Šiuos tikslus mes galime lengviau pasiekti skatindami visų trijų Baltijos valstybių regioninį bendradarbiavimą”, pabrėžė A. Paulauskas.

Estijos Prezidentas teigimai įvertino Lietuvos ir Estijos ekonominį bendradarbiavimą, abiejų šalių parlamentinius ryšius. Seimo Pirmininkas susitikime pabrėžė, kad derybose dėl narystės ES Lietuvai liko patys sunkiausi skyriai – energetika, žemės ūkis, aplinkosauga, “pareikalausiantys dar daug investicijų ir naujų teisės aktų priėmimo”.

Kalbėdamas apie Ignalinos atominės elektrinės uždarymo problematiką, A. Paulauskas akcentavo, kad “be Europos Sąjungos paramos šios jėgainės uždaryti nepavyks”, pažymėjo Seimo Pirmininkas. Jis pabrėžė, kad jau artimiausioje ateityje Seimas turės priimti sprendimą dėl II-jo IAE bloko uždarymo datos.

Kalbėdamas apie bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimą, Estijos Prezidentas pabrėžė, kad kiekviena Baltijos šalis galėtų turėti savo energetikos sistemas, kuri būtų sujungta su Šiaurės šalių sistema.

Susitikime taip pat aptartos Lietuvos parlamente svarstomos Konstitucijos pataisos, reglamentuojančios žemės paskirties žemės pardavimą ir įsigijimą, Estijos patirtis sprendžiant žemės pardavimo ir įsigijimo klausimus.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2002 01 17.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2002 metai

LR Seimas