Lietuvos Respublikos Seimas

Vytenio Povilo Andriukaičio komandiruotės į Latvijos Respubliką 2001 m. spalio 29 d. ataskaita

Aš, Vytenis Andriukaitis, š.m. spalio 29 d. Seimo valdybos 2001 m. spalio 24 d. sprendimu Nr. 551 dalyvavau Baltijos valstybių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikime Rygoje (Latvijos Respublika), kur susitikau su Estijos Respublikos Riigikogu Europos reikalų komiteto pirmininku Tune Kelamu bei Latvijos Respublikos Saeima Europos reikalų komiteto pirmininku Edvinsu Inkensu.

Susitikimo metu aptarėme derybų dėl narystės Europos Sąjungoje eigą trijose Baltijos valstybėse prieš Vyriausiųjų derybininkų lapkričio mėnesio susitikimą, diskutavome apie referendumo dėl šių valstybių narystės rengimo strategiją, parlamentų patirtį priimant įstatymus, susijusius su pasirengimu narystei Europos Sąjungoje.

Latviai ir estai jau yra apsisprendę dėl referendumų rengimo jų valstybėse. Planuojama, kad referendumai dėl Latvijos ir Estijos stojimo į Europos Sąjungą bus surengti 2003 metų vasarą arba rudenį, nes 2002 m. pabaigoje įvyks Latvijos parlamento rinkimai, o 2003 m. kovo mėn. - Estijos parlamento rinkimai.

Kadangi Rygoje buvo svarstomi keli galimi referendumo rengimo variantai, tarp jų ir eiliškumo tvarka – buvo siūloma pirmąjį referendumą surengti Lietuvoje, mes pasiūlėme kitą variantą – referendumus trijose Baltijos valstybėse surengti vienu metu, tą pačią dieną.

Taip pat informavau savo kolegas, kad pagal Lietuvos Respublikos teritorijoje galiojančių įstatymų, priimtų iki 1990 m. kovo 11 d., galiojimo laikino pratęsimo įstatymo 1 straipsnio 9 punktą, šiuo metu galiojantis Lietuvos Respublikos referendumo įstatymas, priimtas 1989 m. lapkričio 3 d., nustoja galios 2002 m. sausio 1 dieną, ir todėl netrukus turės būti parengta nauja Referendumo įstatymo redakcija.

Rygos susitikimas buvo ketvirtasis Baltijos šalių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikimas. Jie vyksta reguliariai kasmet. Kitas susitikimas bus rengiamas Vilniuje.

Seimo Pirmininko pavaduotojas

Vytenis Povilas Andriukaitis
Naujausi pakeitimai - 2002 01 14.   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo narių komandiruotės ir kelionės  >   2000 - 2004 m. ataskaitos  >   LATVIJA

LR Seimas