Lietuvos Respublikos Seimas

Latvijos parlamento vadovas Seimo Pirmininką pakvietė oficialaus vizito

 

Pranešimas VIR

2001 12 11

 

Šiandien Seime apsilankiusi Latvijos ambasadorė Maira Moira Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui įteikė savo šalies parlamento vadovo Janio Straumės kvietimą apsilankyti oficialaus vizito Latvijoje.

Seimo Pirmininkas pažadėjo ambasadorei pasinaudoti šiuo kvietimu ir kitąmet būtinai apsilankyti Latvijoje.

Susitikime A. Paulauskas ir M. Moira taip pat aptarė aktualiausius Lietuvos ir Latvijos dvišalio bendradarbiavimo klausimus, situaciją išsiliejus naftai Būtingės terminale, sutarties dėl teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo Baltijos jūroje delimitavimo ratifikacijos eigą Latvijos Saeimoje.

Kalbėdama apie avariją Būtingėje, Latvijos ambasadorė teigė, kad išsiliejusi nafta terminale yra “ne politinis, o pirmiausiai aplinkos ir sveikatos apsaugos klausimas”, be kita ko pažymėdama, jog Ventspilio uostas yra “šimtą kartų saugesnis” nei Būtingė. M. Moira pabrėžė, kad tokie įvykiai kaip avarija Būtingėje irgi nepagreitina su jūrų siena susijusių klausimų sprendimų.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 12 11.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas