Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas baigė vizitą Briuselyje

Pranešimas VIR

2001 12 06

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien baigė dvi dienas trukusį vizitą Briuselyje, kur dalyvavo Europos Sąjungos plėtros procese dalyvaujančių šalių parlamentų pirmininkų susitikime - diskusijoje dėl Europos Sąjungos ateities.

“Europos Sąjunga keičiasi, įvyksiantys kiekybiniai pasikeitimai reikalauja ir kokybinių pokyčių”, konferencijoje pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Susitikime parlamentų vadovai aptarė aktualiausius Europos Sąjungos ateities klausimus – ar reikia Europos Sąjungai institucinės reformos priėmus naujas nares, ar reikia stiprinti nacionalinius šalių parlamentus, koks yra bendros ES konstitucijos poreikis. Konstatuota, kad svarstant ES ateities vizijas aktyviai turi dalyvauti ir narystės siekiančių šalių visuomenė.

Šiandien Seimo Pirmininkas taip pat susitiko su Europos Komisijos nariu, ES plėtros komisaru Gunteriu Verheugenu, su kuriuo aptarė Lietuvos pažangą siekiant narystės ES, derybų aktualijas, ES plėtros perspektyvas.

Susitikime G.Verheugenas pabrėžė, kad nė viena narystės ES siekianti šalis negali tikėtis politinio sprendimo, jeigu neatitiks narystės kriterijų. “Jei padarytume išimtį, ta valstybė ir jos žmonės gali patirti šoką”, sakė ES plėtros komisaras. Jis teigiamai įvertino bendrą Lietuvos pažangą siekiant narystės ES, tačiau pabrėžė būtinybę gerinti administracinius gebėjimus, teismų darbą.

Susitikime taip pat aptartas Ignalinos atominės elektrinės ateities klausimas. “Ignalinos problemos sprendimas nebus paliktas vien Lietuvai, tai bendras Lietuvos ir Europos Sąjungos reikalas ir jis nėra neišsprendžiamas” pažymėjo G. Verheugenas.

“Toks Europos Komisijos nario patikinimas mums yra ypatingai svarbus vykstant diskusijoms dėl IAE ateities ir planuojant, kaip bus sprendžiamos su elektrinės uždarymu susijusios socialinės problemos”, akcentavo Seimo Pirmininkas A. Paulauskas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2001 12 06.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas