Lietuvos Respublikos Seimas

Prokurorai atmeta Valstybės kontrolės kaltinimus

Pranešimas VIR

2001 11 16

 

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas buvo pasikvietęs pokalbiui Generalinio prokuroro pavaduotoją K.Betingį ir Generalinės prokuratūros prokurorą G.Plioplį. Pokalbyje su prokurorais buvo apžvelgta baudžiamųjų bylų dėl svetimo turto iššvaistymo stambiu mastu UAB “Baltic-shem” ir dėl aplaidumo AB “Lietuvos energija” ūkinėje-komercinėje veikloje tyrimo eiga. Minėtas bylas dar 2000 metų sausio mėnesį iškėlė Valstybės kontrolė ir perdavė Generalinei prokuratūrai tirti.

Susitikimo pretekstu buvo Valstybės kontrolieriaus J.Liaučiaus nusiskundimai, pareikšti Seimo Pirmininkui, esą Generalinėje Prokuratūroje iki šiol vengiama pareikšti kaltinimus aukščiau minėtose bylose, nepaisant to, kad tiek pagal tyrimo, tiek pagal revizijų duomenis yra nustatyti konkretūs nusikalstamų veikų epizodai ir asmenys.

Generalinio prokuroro pavaduotojas K.Betingis, atsakydamas į tokius priekaištus, informavo Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską apie intensyvų prokuratūros tyrimą šiose bylose. Trijuose UAB “Baltic-shem” baudžiamosios bylos epizoduose tyrimas jau baigtas. Pasak prokuroro G.Plioplio, kad kaltinimas pagal šiuos epizodus būtų perduotas teismui, trūksta Valstybės kontrolės revizijos galutinės išvados, kurioje būtų įvardinta tiksli padarytos žalos suma Deja, Valstybės kontrolė, prokuroro teigimu, jau nuo šių metų vasaros revizijų šioje byloje nebevykdo.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė minėtų baudžiamųjų bylų tyrimo užbaigimo svarbą, nes neišieškotos skolos valstybei dydžiai skaičiuojami milijonais.

Seimo Pirmininko patarėjas

Ferdinandas Kauzonas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 11 16.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas