Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas kviesis aiškintis generalinį prokurorą ir ūkio ministrą

Pranešimas VIR 2001 11 14

2001 m. lapkričio 14 d. Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Valstybės kontrolieriumi Jonu Liaučiumi. Aptartos problemos, kylančios dėl naujojo Valstybės kontrolės įstatymo projekto. Valstybės kontrolierius išsakė savo nerimą dėl to, kad projektą analizavę kai kurie Seimo komitetai pasiūlė pataisą, numatančią, jog algos Valstybės kontrolės auditoriams būtų skirtos pagal naujojo Valstybės tarnautojų įstatymo 26 straipsnį. O tai reikštų, kad jų atlyginimai būtų 1200-1700 Lt ir rimtų specialistų, kokie reikalingi svarbiausioms ekonominėms byloms tirti, už tokį atlygį surasti būtų neįmanoma. Vadinasi, pasak J.Liaučiaus, tokiu atveju jų auditoriai niekaip negalėtų konkuruoti auditorių rinkoje.
Seimo Pirmininkas pažadėjo išanalizuoti situaciją ir ieškoti būdų problemai spręsti.
Susitikime buvo plačiai analizuota Baltarusijos skolos už elektros energiją pardavimo eiga. Seimo Pirmininkas buvo informuotas, kad Valstybės kontrolė ne kartą teikė pažymas apie Baltarusijos skolos teisės perleidimo konkursų rengimo pažeidimus, tačiau juos ir toliau rengia ties patys pažeidėjai.
Valstybės kontrolierius piktinosi, kad po Valstybės kontrolės atliktų 30 revizijų keturiose valstybėse ir atskleidus didžiausius pažeidimus, Generalinė prokuratūra nesiryžta skaidyti bylos į atskirus epizodus, kas leistų greičiau pareikšti kaltinimus. Toks Generalinės prokuratūros veiksmų lėtumas, esą, jau tampa viena iš skolos grąžinimo vilkinimo priežasčių.
Seimo Pirmininkas artimiausiu metu ketina susitikti su ūkio ministru Petru Čėsna bei generaliniu prokuroru Antanu Klimavičiumi ir išsiaiškinti priežastis ar asmenis, kurie sudaro sąlygas šių klausimų sprendimų vilkinimui.

Seimo Pirmininko patarėjas
Ferdinandas Kauzonas
Naujausi pakeitimai - 2001 11 14.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas