Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su TVF darbuotojais

 

Pranešimas VIR

2001 11 12

 

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) darbuotojus: misijos vadovę Patriciją Alonso-Gamo, vykdantįjį direktorių Ake Tornqvist, Tarptautinio valiutos fondo atstovą Lietuvoje Marką Hortoną.

Seimo Pirmininkas tarp svarbiausių klausimų iškėlė biudžeto tvirtinimą, kuris kiek užtruko dėl papildomų pasiūlymų, pastabų pataisų, kurias dar turi įvertinti Vyriausybė. Taip pat keltos fiskalinio deficito problemos, kilę dėl varžymų, kurie užfiksuoti sutartyje su Tarptautinius valiutos fondu, valstybės įsipareigojimai vykdymas – indėlių grąžinimas, kompensacijos už negrąžinamą žemę ir pan. Seimo Pirmininkas akcentavo pensijų reformą, kurią, pasak jo, metas pradėti ir pagrindinis jos finansavimo šaltinis galėtų būti Privatizavimo fondo lėšos.

Misijos vadovė Patricija Alonso-Gamo pritarė Seimo Pirmininkui ir dar kartą pabrėžė kaip svarbu yra laiku patvirtinti biudžetą, nes jau vasario 2 d. laukiamas lito persiejimas. Taigi, šiame kontekste, jos nuomone, laiku patvirtintas biudžetas būtų signalas pasaulinėms finansinėms rinkoms, kad Lietuva laikosi savo įsipareigojimų. P.Alonso-Gamo pareiškė suprantanti kilusias kontroversijas ir neaiškumus dėl sveikatos apsaugos ir švietimo finansavimo, tačiau dėl to jokiu būdų neturėtų būti uždelstas jo tvirtinimas. Jeigu, pasak jos, biudžetas bus priimtas laiku, sausio mėnesį įvyksiančiame TVF direktorių valdybos posėdyje, kuriame bus aptariama Lietuvos padaryta pažanga, įvertinimas būsiąs labai pozityvus.

P.Alonso-Gamo, palyginusi mokesčių reformavimo situaciją Lietuvoje su ta, kuri buvo gegužę, pastebėjo pažangą, “žingsnius teisinga kryptimi”.

Susitikimo metu buvo atsakyta į klausimus, dominusius Seimo Pirmininką ir Tarptautinio valiutos fondo darbuotojus.

Seimo Pirmininko patarėjas

Ferdinandas Kauzonas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 11 12.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas