Lietuvos Respublikos Seimas

Sprendimas "Dėl išvažiuojamojo posėdžio Šiaulių apskrityje rezultatų"

2001 11 07 Nr.16

Komitetas, 2001.10.31 d. išvažiuojamojo posėdžio Šiaulių apskrityje metu aplankęs Pakruojo ligoninę, Šiaulių stomatologijos polikliniką, Šiaulių apskrities ligoninę ir aptaręs sveikatos apsaugos reformos eigą ir problemas apskrityje su apskrities viršininko administracijos, savivaldybių, SAM, Šiaulių TLK atstovais, sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, nusprendžia :

1. Siūlyti Šiaulių apskrities viršininkui ir Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupei papildomai įvertinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą apskrityje ir atskirose savivaldybėse, paslaugų poreikį, jas teikiančių įstaigų veiklos efektyvumą, įstaigų ir jų teikiamų paslaugų profilių išdėstymo racionalizavimo galimybes, ekonomines ir socialines numatomo restruktūrizavimo pasekmes, atitinkamai patobulinti ir suderinti su apskrities savivaldybėmis sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizacijos planą ir pateikti jį SAM bei Komitetui iki š.m. gruodžio 3 d.

2. Siūlyti Sveikatos apsaugos, Finansų ministerijoms, Šiaulių apskrities viršininkui ir Šiaulių m. savivaldybei iki š.m. gruodžio 3 d. apsvarstyti Šiaulių apskrities ligoninės vaikų chirurginio korpuso statybos užbaigimo ir pastato tolesnio panaudojimo tikslingumą ir galimybes.

3. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai, Privalomojo sveikatos draudimo tarybai ir Valstybinei ligonių kasai iki š.m. gruodžio 3 d. apsvarstyti teritorinių ligonių kasų biudžetų formavimo ir sutarčių su sveikatos priežiūros įstaigomis sudarymo atsižvelgiant į atitinkamos teritorijos gyventojų skaičių galimybes.

4. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei ligonių kasai iki š.m gruodžio 5 d. apsvarstyti pirminės sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo atsižvelgiant į atliktą darbą įvedimo 2002 metais galimybes bei kitus Šiaulių m. savivaldybės pasiūlymus dėl pirminės sveikatos priežiūros paslaugų ir antrinio lygio konsultacijų apmokėjimo ir galimus sprendimus.

5. Siūlyti Šiaulių m. savivaldybei iki š.m. gruodžio 10 d. apsvarstyti Šiaulių stomatologijos poliklinikos keliamas stomatologinių paslaugų Šiaulių mieste išdėstymo problemas ir galimus sprendimus.

6. Siūlyti Sveikatos apsaugos ministerijai iki š.m. gruodžio 10 d. apsvarstyti valstybinės vaikų dantų ėduonies profilaktikos programos įgyvendinimo problemas ir galimus sprendimus.

 

 

Komiteto pirmininkas K. Kuzmickas
Naujausi pakeitimai - 2001 11 08.
Virginija Šukaitienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Sveikatos reikalų komitetas  >   Apie posėdžius  >   2000-2001 metai

LR Seimas