Lietuvos Respublikos Seimas

Teismai turi labiau atsiverti visuomenei, mano Seimo Pirmininkas

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 10 17

 

Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien išsakė seminare, skirtame aptarti teismų nepriklausomumą narystės Europos Sąjungoje siekiančiose šalyse.

Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad kol kas Lietuvos teismų sistema dar nėra atvira visuomenei. “Konstitucijoje sakoma, kad teismai turi būti nepriklausomi, tačiau būti nepriklausomais ir tarnauti žmonėms – nėra viena kitai prieštaraujančios nuostatos”, akcentavo A. Paulauskas.

Pasak Seimo Pirmininko, visuomenė turi būti daug plačiau įtraukiama į teismų veiklą. “Teismų tarybos veikloje turėtų dalyvauti ne tik teisininkai, bet ir visuomenės atstovai. Tik atvirumu galima pakeisti neigiamas visuomenės nuostatas teismų darbo atžvilgiu”, sakė Seimo Pirmininkas.

A. Paulausko nuomone, neatidėliotinai būtina sutvarkyti teismų finansinio nepriklausomumo klausimus. “Finansinis nepriklausomumas yra kelias į visapusišką teismų nepriklausomumą. Teismų įstatyme turėtų būti aiškiai nustatyti teismų finansavimo kriterijai.”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Seimo Pirmininkas mano, kad diskusija dėl teismų sistemos ateities yra ypatingai svarbi prieš pradedant Seime svarstyti Teismų įstatymo projektą. “Svarbu, kad Teismų įstatymas iš tikrųjų užtikrintų visavertį teismų nepriklausomumą”, pabrėžė A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 10 17.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas