Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas svarstė, kaip patobulinti šalies savivaldos ir teisėsaugos sistemas

 

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 10 04

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien surengė diskusiją su Teisės universiteto rektoratu, siekiant giliau išanalizuoti Lietuvos savivaldos ir teisėsaugos sistemų tobulinimo klausimus.

“Lietuvoje buvo sukurta hierarchinė sistema, kurioje savivaldybėms skiriamas tik lėšų paskirstytojo vaidmuo”, sakė Seimo Pirmininkas.

Parlamento vadovo nuomone, tokią sistemą būtina tobulinti remiantis konkrečiais moksliniais paskaičiavimais, šalies savivaldos institucijoms suteikiant daugiau galios, o tuo pačiu ir atsakomybės.

“Savivaldybės turi būti suinteresuotos verslo plėtra. Praktika, kai savivaldybių vadovai nėra suinteresuoti, kiek jų administruojamoje teritorijoje veikia įmonių, kuriama darbo vietų, neskatina iniciatyvos. Tačiau keisti sistemą reikia kruopščiais tyrimais pagrįstų skaičiavimų ir ilgalaikės strategijos”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

A.Paulausko nuomone, “saugios aplinkos kūrimas, efektyvesnis vietos teisėsaugos atstovų darbas yra betarpiškai susijęs su savivalda, todėl šių dvejų sistemų tobulinimas turi būti iš anksto suderintas”.

Seimo Pirmininkas akcentavo, kad tobulinant savivaldos ir teisėsaugos sistemas, aktyviau turi įsijungti ir aukštojo mokslo institucijos. Atsakydamas į Seimo Pirmininko iniciatyvą, Teisės universitetas per dvi savaites ketina parengti pirmąsias gaires-pasiūlymus.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 10 04.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas