Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos integracijos į ES tempai bus išlaikyti, mano Seimo Pirmininkas

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 09 18

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien atidarė Seime įvykusį Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų narių ir Europos Komisijos nario, atsakingo už ES plėtrą Giunterio Verhoigeno susitikimą.

“Esame įsitikinę, kad integracijos į Europos Sąjungą tempai bus išlaikyti, nežiūrint to, kad šioje Seimo sesijoje reikės priimti sudėtingus integracijai į ES reikalingus sprendimus”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Seimo Pirmininkas ypatingai akcentavo Ignalinos atominės elektrinės eksploatacijos nutraukimo ir uždarymo finansavimo kaštų klausimą. “Ignalinos jėgainės atvejis yra unikalus, todėl dėl jos uždarymo turi būti sprendžiama kompleksiškai, remiantis Lietuvos ir ES įsipareigojimais”, sakė A. Paulauskas. Jo nuomone, “galima būtų pagalvoti ir apie vėlesnę IAE uždarymo datą”.

Seimo Pirmininkas taip pat išskyrė Kaliningrado srities ateities klausimą, pabrėždamas, jog Kaliningrado atvejis neturėtų tapti sąlyga ES plėtrai. “Optimalaus sprendimo reikia ieškoti bendromis jėgomis su Europos Sąjunga, kartu įjungiant Lenkijos ir Rusijos atstovus”, akcentavo A. Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

 
Naujausi pakeitimai - 2001 09 18.
Laima Šandarienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas