Lietuvos Respublikos Seimas

Beneliukso šalių ambasadoriai ragina tris Baltijos valstybes siekti narystės NATO kartu

 

 

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 09 07

 

Beneliukso šalių ambasadoriai ragina tris Baltijos valstybes siekti narystės NATO kartu

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Beneliukso šalių ambasadoriais prie NATO.

Susitikime su Belgijos ambasadoriumi Thierry de Grubenu, Liuksemburgo ambasadoriumi Jeanu-Jacquesu Kaseliu ir Nyderlandų ambasadoriumi Nicolaasu Hendriku Biegmanu buvo aptartos Lietuvos integracijos į NATO perspektyvos, pasirengimo narystei problematika.

Seimo Pirmininkas užtikrino, kad pagrindiniai Lietuvos užsienio politikos tikslai nesikeičia. "Tęstinumą garantuoja ir pagrindinių parlamentinių partijų susitarimas dėl Lietuvos gynybos politikos 2001-2004 m.", pabrėžė A. Paulauskas.

Ambasadoriai pabrėžė, kad Beneliukso šalys dar neturi tvirtos nacionalinės pozicijos dėl NATO plėtros, tačiau diskusijos jau prasidėjo.

Jų nuomone, plėtroje svarbiausia aktyvaus dalyvavimo galimybė, o ne šalies dydis. Ambasadoriai teigė, kad trims Baltijos valstybėms naudingiau būti viena grupe, labiau integruotis, koordinuoti savo veiksmus. Jie pažymėjo, kad nors laiko Rusiją svarbia strategine partnere, nemano, kad Rusija gali turėti veto teisę priimant sprendimus dėl NATO plėtros.

Ambasadoriai taip pat teigiamai įvertino Lietuvos pastangas užtikrinti reikiamą kariuomenės finansavimą, tačiau pabrėžė, kad priimant sprendimus dėl narystės NATO didelės įtakos turės ir Lietuvos ekonomikos lygis.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 09 07.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas