Lietuvos Respublikos Seimas

Dėl Seimo nario J. Razmos viešų interpretacijų apie Seimo Pirmininko fondo lėšų panaudojimą

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 08 27

 

Kaip buvęs politinis Seimo kanceliarijos vadovas, p. J. Razma turėtų puikiai žinoti, kad su informacija apie Seimo Pirmininko fondo lėšų panaudojimą visuomet galima susipažinti Seimo kanceliarijos Finansų departamente.

Skaidri ir atvira fondo naudojimo praktika taikoma nuo pat A. Paulausko paskyrimo Seimo Pirmininku 2000 m. spalio mėn. Didžioji dalis parlamento vadovo fondo lėšų yra skiriama įvairioms labdaros akcijoms (parama nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, žmonėms su negalia, vaikų globos namams).

Nors šio fondo lėšas Seimo Pirmininkas turi teisę naudoti neatsiskaitytinai, primename, jog kiekvienas fondo naudojimo atvejis yra registruojamas, o visa informacija apie lėšų panaudojimą yra vieša.

Atkreipiame p. Razmos dėmesį, kad Artūras Paulauskas savo privačių išlaidų iš Seimo Pirmininko fondo neapmoka. Skirtingai nei ankstesnis parlamento vadovas, dabartinis Seimo Pirmininkas mokesčių mokėtojų lėšomis nėra padengęs privataus asmens (lakūno) baudos. Atrodo, tuometinis Seimo kancleris šiuo faktu susirūpinimo neišreiškė.

Primename, kad 12 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) dydžio Seimo Pirmininko fondas yra paveldėtas iš ankstesnių kadencijų Seimo ir nustatytas dar 1996 m. liepos 11 d. Seimo narių darbo sąlygų įstatymu.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

39 63 62
Naujausi pakeitimai - 2001 08 27.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas