Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su JAV Atstovų Rūmų pirmininku

 

Vašingtonas – Liepos 26 d. Seimo Pirmininkas susitiko su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Dennisu Hastertu. A.Paulauskas Vašingtone lankosi D.Hasterto kvietimu. Kartu su D.Hastertu, susitikime dalyvavo ir 9 Kongreso nariai, atstovaujantys abi pagrindines – respublikonų ir demokratų partijas: Henry’s Hyde’as, Curtas Weldonas, Johnas Shimkus, Dougas Bereuteris, Porteris Gossas, Chrisas Coxas, Alcee Hastings, Dennisas Kucinichas ir Mike’as Rogersas.

D.Hastertas ir kiti Kongreso nariai padėkojo A.Paulauskui už puikiai Lietuvoje surengtą NATO Parlamentinės Asamblėjos sesiją. Pasak D.Hasterto, NATO Parlamentinės Asamblėjos sesija Vilniuje Lietuvą pristatė kaip puikią kandidatę į NATO. D.Hastertas pažymėjo, kad respublikonai ir demokratai gali nesutarti daugeliu klausimų, tačiau vienu klausimų jų nuomonės sutampa – NATO privalo išlaikyti “atvirų durų” politiką ir kad nei vienai ne NATO valstybei nebus suteikta veto teisė.

D.Hasterto teigimu, JAV pastebėjo ir pozityviai įvertino faktą, kad pasikeitus Lietuvos Vyriausybei, šalies užsienio politikos strateginiai prioritetai išliko nepakitę. Jis taip pat pažymėjo, kad JAV Kongrese buvo teigiamai sutikta žinia dėl neeilinės LR Seimo sesijos sušaukimo, kurios metu numatoma priimti bendrų Lietuvos ir JAV investicinių projektų sėkmei reikalingus įstatymus. D.Hasterto teigimu, toks sprendimas paskatintų naujas Vakarų investicijas į Lietuvą bei sustiprintų Lietuvos-JAV ekonominius ryšius, kadangi tai būtų aiškus signalas, jog užsienio kompanijos dėl savo investicijų Lietuvoje gali būti saugios.

Daugelis susitikime dalyvavusių JAV Kongreso narių Seimo Pirmininkui A.Paulauskui sakė, kad jie gerai išmano Lietuvos tematiką ir garantavo savo paramą Lietuvai siekiant strateginių tikslų.

J.Shimkus informavo Seimo Pirmininką A.Paulauską, kad jo iniciatyva Kongrese rengiamasi pristatyti rezoliuciją, kurioje reiškiama parama dėl trijų Baltijos valstybių narystės NATO. Kongreso nariai pastebėjo, kad Lietuvos reikalų jiems neleidžia pamiršti aktyvi Amerikos lietuvių bendruomenė.

Susitikime JAV Kongreso narius taip pat domino Lietuvos santykių su Rusija, bendradarbiavimo su Kaliningrado sritimi perspektyvos. A.Paulauskas pažymėjo, kad Lietuva aktyviai bendradarbiauja su Kaliningrado sritimi, ką rodo ir didėjančios Lietuvos įmonių investicijos šiame regione. Pasak A.Paulausko, Lietuvai tapus ES ir NATO nare, bendradarbiavimas su Rusija dar labiau sustiprės.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2001 07 27.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas