Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas tęsia vizitą JAV

Vašingtonas, liepos 25 d. Antrąją darbo vizito JAV dieną Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pradėjo apsilankymu Jungtinių Valstijų Holokausto memorialiniame muziejuje bei susitikimu su JAV žydų organizacijų ir JAV Kongreso, administracijos atstovais.

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas pažymėjo, kad Lietuva vis aiškiau suvokia savo praradimus Holokausto vykdymo metais ir pakvietė Lietuvos, JAV bei viso pasaulio žydų bendruomenę diskusiją dėl lietuvių-žydų santykių istorinės raidos pakylėti į kokybiškai aukštesnį lygį bei praplėsti dvišalių santykių horizontą.

“Šiandien žydų ir lietuvių tautos, valstybės, ypač jaunuomenė, turi vėl atsiverti, naujai atrasti viena kitą. Tai išvaduoja nuo politinio nepilnavertiškumo kompleksų, ksenofobijos ir nepasitikėjimo labiau nei pati gražiausia retorika”, sakė A.Paulauskas.

Susitikimo dalyviams jis pristatė Lietuvos pastangas atkuriant istorinį teisingumą bei supažindino su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti darbu, Nacionaline Holokausto švietimo programa, genocido bylų tyrimu bei planais įamžinti naujas atmintinas vietas.

A.Paulauskas taip pat lankėsi JAV Kongrese, kur atskirai susitiko su senatoriais Richardu Durbinu ir Peteriu Fitzgeraldu, bei kongresmenu Eltonu Gallegly’u. Kongrese Seimo Pirmininkas akcentavo, kad Lietuvos pakvietimas į NATO 2002 metais yra šalies nacionalinis prioritetas. Jis kreipėsi į JAV Kongreso narius su prašymu palaikyti šį Lietuvos siekį bei padėti mobilizuoti rėmėjų gretas.

Senatoriaus R.Durbino teigimu, Lietuvos narystę NATO palaikančiųjų skaičius priklausys nuo karinio Lietuvos pasirengimo ir praktinio įnašo Europos saugumui. Taip pat atidžiai bus stebimas Lietuvos transatlantinės integracijos kursas. Pasak R.Durbino, formuojant pozityvią nuomonę JAV, svarbūs yra ir vieši Vyriausybės pareiškimai dėl transatlantinių prioritetų.

Seimo Pirmininkas visuose susitikimuose užtikrino pašnekovus, kad Lietuvos užsienio politika bus tęsiama, nors Vyriausybė ir yra pasikeitusi.

Susitikime taip pat aptarti ekonominiai klausimai. Seimo Pirmininkas A.Paulauskas pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuvos verslas persiorientavo į Vakarų rinkas ir, kaip sėkmingo eksporto į JAV pavyzdį, paminėjo “Rokiškio sūris” bendrovę. Tuo pačiu buvo atkreiptas dėmesys, kad išlieka kliūčių pilnai išnaudojant tarpusavio prekybos galimybes ir kad reikia ieškoti būdų šias kliūtis pašalinti.

Dvišalių Lietuvos ir JAV ekonominių reikalų aptarimas vyravo ir kituose Seimo Pirmininko A.Paulausko pokalbiuose. Per darbinius pietus su Lietuvos-Amerikos verslo tarybos nariais buvo aptarti Lietuvos žingsniai siekiant pritraukti investicijas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas teigė: “Kaip Lietuvos Parlamento vadovas, jaučiu asmeninę atsakomybę už tai, koks investicinis klimatas yra kuriamas, ar tobulai veikia jį reglamentuojantys įstatymai, ką dar reikia nuveikti, kad verslininkai galėtų pasakyti, jog Lietuva yra šalis, kurioje išties verta ir pelninga investuoti, nukreipti čia savo kapitalą”.

Apsilankęs JAV Komercijos departamente Seimo Pirmininkas susitiko su Tarptautinės technologijos politikos ir programų direktore Cathleen Campbell ir domėjosi JAV patirtimi, kaip būtų galima paspartinti naujų informacinių technologijų diegimą.

Tai ne pirmi Seimo Pirmininko A.Paulausko susitikimai su JAV Kongreso ir administracijos atstovais. Liepos 24 d. jis, drauge su LR ambasados JAV kolektyvu, žaidė krepšinio rungtynes su JAV Kongreso komanda, kurios sudėtyje buvo keturi kongresmenai - Johnas Shimkus, Kenny’s Hulshofas, Kevinas Brady’s ir Jamesas Walshas bei keletas JAV Valstybės departamento pareigūnų ir Kongreso patarėjų. Rungtynes įtikinamu rezultatu 69:40 laimėjo Lietuvos komanda.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2001 07 26.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas