Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas atkreipia dėmesį į įsisenėjusią Lenkijos kelių būklę ir dėl to kylantį pavojų Lietuvos gyventojų saugumui.

2001 m. liepos 23 d.

Tokią nuomonę Seimo Pirmininkas šiandien išreiškė susitikęs su Lenkijos ambasadoriumi Jerzy Behr.

“Lietuvių tragedijos Lenkijos keliuose jau tapo žiauria kasdienybe, todėl reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį į tai, kaip pagerinti jų būklę”, sakė Seimo Pirmininkas.

“Įvykių keliuose, kuriuose nukenčia Lietuvos piliečiai, daugėja, todėl dabartinė situacija kelia didelį susirūpinimą mūsų žmonių saugumui”, pabrėžė Artūras Paulauskas.

Seimo Pirmininkas į šią problemą jau ir anksčiau yra atkreipęs Lietuvos Vyriausybės dėmesį, prašydamas pasiteirauti Lenkijos Vyriausybės apie galimybes sparčiau modernizuoti “Via Baltica” kelią. “Iš Šiaurės Europos ir Baltijos valstybių Pietų kryptimi turi būti užtikrintas saugesnis judėjimas”, tuomet buvo rašyta Ministrui Pirmininkui Rolandui Paksui adresuotame laiške.

Šiandien Seimo Pirmininkas taip pat priėmė šį mėnesį Lenkijoje avariją patyrusio ir ten areštuoto Lietuvos turistinio autobuso vairuotojo žmoną. Artūras Paulauskas Lenkijos ambasadoriaus teiravosi, kokiomis teisinėmis priemonėmis būtų galima organizuoti vairuotojo perkėlimą į Lietuvą, iki prasidedant jo teismo Lenkijoje procesui.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas

 

.

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2001 07 23.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas